Bear Archery

Špičkové luky jednoho z nejstarších amerických výrobců.

Bear Archery (stránky výrobce)

Katalogy Bear Archery

Oficiální kanál videí Bear Archery na Youtube.com

Uživatelské manuály Bear Archery

 

Legenda žije

JMÉNO BEAR JE STÁLOU INSPIRACÍ PRO LOVCE NA CELÉM SVĚTĚ.

V Bear Archery tvrdíme: Není to o velkém humbuku nebo vyšší ceně - je to o lovu. Tato definice je esencí naší firmy, která vyrostla na životě a práci legendárního sportovce Freda Beara.

Fred začal budovat Bear Archery během Velké hospodářské krize. Firma rozkvétala společně s jeho vášní pro lov lukem a s jeho řemeslnou zručností. V průběhu let si jméno Bear získalo legendární status značky kvality a tím hnalo Fredova k pokrokům v designu a zpracování.

Dnes Bearovy řemeslníci stavějí na Fredovu příspěvku lukostřelbě a jejich odhodláním k jeho původní vizi je, přinést vám kvalitní výrobky s výrazně vyšším výkonem. To je to, o co Fred Bear stál, a to je to, o co Bear Archery bude stát vždy. Jednoduše řečeno, je to všechno o lovu. Vašem lovu.

 

BEAR V ČELE VÝROBCŮ VÝKONNÝCH RAMEN.

Bearovy tlakově tvarovaná ramena jsou vyrobeny z průběžných vláken. Ultra silná a odolná ramena Bear dodají luku více energie, kterou předá šípům s bezkonkurenční účinností. Ramena Bear výkonem daleko předčí obdobné výrobky jiných výrobců luků.

LEGENDÁRNÍ FRED BEAR.

Fred Bear se narodil 5. března 1902 ve Waynesboro v Pennsylvanii . Ve věku 21 let opustil rodinnou farmu a vyrazil za příležitostí v rostoucím automobilovém průmyslu v Detroitu. Dobrodružný dokumentární film o lovu lukem od Art Young v něm podnídilo představivosti, a tak se brzy začal sám učit vyrábět vlastní luky, šípy i tětivy.

V roce 1933 se Fred připojil k výrobci reklamních materiálů pro automobilový průmysl. Ve volném čase stále vyráběl své luky pro rostoucí okruh přátel, kteří oceňovali jejich kvalitu. Po šesti letech se však lukostřelecký byznys dožadoval Fredovo plného úvazku, a tak Fred Bear založil firmu Bear Archery.

Lukostřelba byla jeho celoživotní vášeň. Fred podporoval "luko-lovecké" sezóny v Michiganu (1936).Jako střelecký expert vyhrál státní šampionát lukostřelby v rletech 1934, 1937 a 1939. Pravidelně se účastnil závodů a jeho přirozené střelecké umění bylo inspirací jak pro zkušené lučištníky, tak i pro nováčky.

V roce 1942 se Fred a editor Detroit Free Press Jack Van Coevering vydali na horního poloostrov Michiganu natočit první z několika filmů, představující Freda při lovu v divočině. Tyto filmy, spolu s funkcemi v outdoor časopisech a Fredovy blízké vztahy s jinými lovci, vyvolali zájem o lukostřelbu a produkty Bear Archery. Fred pak byl okamžitě známým a rozpoznatelným díky jeho výraznému obličeji a pro něj typickým Borsalino kloboukem.

V roce 1947 se výroba Bear Archery přesunuta do Grayling v Michiganu. V průběhu příštích dvou desetiletí cestoval Fred po světě za lovem (pochopitelně lukem) a na  filmařské výpravy. Na jednom výletě se rozhlasová a televizní osobnost Arthur Godfrey stal svědkem, jak Fred složil afrického sloního samce. Godfrey později vylíčil zážitek ve svému mezinárodnímu rozhlasovém vysílání. Toto rozhlasové zveřejnění, stejně jako vydání v Life Magazine, ještě zvýšilo mezinárodníh věhlas Freda Beara.

Fred zůstal aktivní v navrhování luků a propagaci lovu lukem až do své smrti v roce 1988. Stále bude ikonou pro svůj obrovský osobní přínos lukostřelbě kterou miloval a pro pokračující výrobu luků s nadprůměrným výkonem v Bear Archery.

Forever Bear

Bear Family Reunion

 

           

 

YmJjNmMyOT